| Operating Temperature Range: | -20 → +60 °C |
|---|---|
| Width: | 22.5mm |
| Maximum Voltage Sensed: | 30 V, 60 V, 300 V, 600 V |
| Time Delay: | 0 s, 0.1 → 30 s |
| Brand: | ABB |
| Minimum Voltage Sensed: | 3 V, 6 V, 30 V, 60 V |
| Contact Configuration: | DPDT |
| Monitoring Application: | Voltage |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +60°C |
| Height: | 85.6mm |
| Electrical Phase: | 1 |
| Voltage Sensing Range: | 3 → 30 V, 30 → 300 V, 6 → 60 V, 60 → 600 V |
| Dimensions: | 103.7 x 22.5 x 85.6 mm |
| Supply Voltage: | 24 → 240 V ac/dc |
| Voltage Sensitivity: | Overvoltage, Undervoltage |
| Length: | 103.7mm |

