| Minimum Operating Temperature: | -10°C |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature: | 50°C |
| Length: | 25mm |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Operating Temperature Range: | -10 → +50°C |
| Series: | UM 25-D25SUB/B/FRONT/Q |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Dimensions: | 25 x 45 x 217mm |
| Terminal Type: | 25-Pin Female D-Sub, Screw |
| Height: | 217mm |
| Switching Current: | 1 A |
| Depth: | 45mm |

