| Operating Temperature Range: | -25 → +60 °C |
|---|---|
| Width: | 91.6mm |
| Brand: | Siemens |
| Contact Configuration: | SPDT |
| Minimum Operating Temperature: | -25°C |
| Maximum Operating Temperature: | +60°C |
| Terminal Type: | Cage Clamp |
| Height: | 100mm |
| Series: | 3RN2 |
| Voltage Sensing Range: | 24 → 240 V ac/dc |
| Dimensions: | 17.5 x 91.6 x 100 mm |
| Supply Voltage: | 240 V ac/dc |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Voltage Sensitivity: | Motor Voltage |
| Length: | 17.5mm |

