| Operating Temperature Range: | -20 → +60 °C |
|---|---|
| Number of Channels: | 1 |
| Output Range: | 1.2 → 2.1 mA |
| Brand: | MTL |
| Input Range: | 7 → 9 V dc |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +60°C |
| Termination: | Cable |
| Series: | MTL5000 |
| Supply Voltage: | 40 V dc, 230 V ac |
| Mounting Type: | DIN Rail |

