| Operating Temperature Range: | -20 → +55 °C |
|---|---|
| Output Range: | 0 → 10 V, 0 → 20 mA |
| Brand: | Brodersen Controls |
| Input Range: | 0 → 5000 Hz |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +55°C |
| Supply Voltage: | 115 → 230 V ac |
| Mounting Type: | DIN Rail |
Quick Details
Specifications
PNP/NPN and NAMUR input in 5 ranges
Output selectable by terminals
Offset and gain adjustable by ±5%
LED indication when input is >5% of set range
Galvanically isolated supply/output

