| Operating Temperature Range: | -20 → +55 °C |
|---|---|
| Output Range: | 0 → 10 V, 0 → 10 V dc, 0 → 20 mA, 2 → 10 V dc, 2 → 20 mA, 4 → 20 mA |
| Brand: | Brodersen Controls |
| Input Range: | 0 → 1 A ac, 0 → 5 A ac |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +55°C |
| Supply Voltage: | 115 → 230 V ac |
| Mounting Type: | DIN Rail |
Quick Details
Specifications
Galvanically isolated
User selectable input & output
Adjustable gain & offset ±5%
2 switchable inputs and 3 switchable outputs (any combination)

