| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature: | +50°C |
| Length: | 57.4mm |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Operating Temperature Range: | -20 → +50°C |
| Series: | VIP-3/SC/D25SUB/F/LED |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Dimensions: | 57.4 x 62 x 69mm |
| Terminal Type: | 25-Pin Female D-Sub, Screw |
| Height: | 69mm |
| Switching Current: | 1 A |
| Depth: | 62mm |

