| Operating Temperature Range: | -25 → +60 °C |
|---|---|
| Output Range: | 0 → 10 V, 0 → 20 mA |
| Brand: | Siemens |
| Input Range: | 0 → 10 V, 0 → 20 mA |
| Minimum Operating Temperature: | -25°C |
| Maximum Operating Temperature: | +60°C |
| Supply Voltage: | 24 V ac/dc |
| Mounting Type: | DIN Rail |
Quick Details
Specifications
Electrical isolation of analogue signals
All ranges fully calibrated
Over-voltage protection of analogue inputs

