| Width: | 119mm |
|---|---|
| Current Rating: | 900 mA |
| Maximum Output Torque: | 4.2 Nm |
| Gearhead Type: | Worm |
| Output Speed: | 400 rpm |
| Brand: | Mini Motor |
| AC Motor Type: | Induction |
| Phase: | 3 |
| Dimensions: | 236 x 119 x 60 mm |
| Power Rating: | 180 W |
| Supply Voltage: | 230 V ac, 400 V ac |
| Length: | 236mm |
| Depth: | 60mm |
Quick Details
Specifications
20Nm Max

