| Width: | 65mm |
|---|---|
| Maximum Output Torque: | 500 Ncm |
| Gearhead Type: | Spur |
| Output Speed: | 10.4 rpm |
| Brand: | Crouzet |
| Shaft Diameter: | 8mm |
| AC Motor Type: | Synchronous |
| Power Rating: | 32 W |
| Dimensions: | 102.8 x 65 x 92 mm |
| Supply Voltage: | 230 V ac |
| Shaft Length: | 16.4mm |
| Length: | 102.8mm |
| Rotation: | Clockwise |
| Depth: | 92mm |

