| Width: | 65mm |
|---|---|
| Maximum Output Torque: | 0.5 Ncm |
| Gearhead Type: | Spur |
| Output Speed: | 1 rpm |
| Brand: | Crouzet |
| Shaft Diameter: | 8mm |
| AC Motor Type: | Synchronous |
| Dimensions: | 65 x 65 x 102.8 mm |
| Power Rating: | 3.5 W |
| Supply Voltage: | 240 V ac |
| Shaft Length: | 16.4mm |
| Length: | 65mm |
| Rotation: | Clockwise |
| Depth: | 102.8mm |
Quick Details
Specifications
Unidirectional asynchronous geared motors with a power output of 9.5 W.
Motors for use in office equipment, advertising devices and medical instruments.
Sintered bearings, lubricated for life.
Connect using these terminals.

