| Width: | 150mm |
|---|---|
| Current Rating: | 1.79 A |
| Maximum Output Torque: | 5 Nm |
| Output Speed: | 1440 rpm |
| Efficiency Class: | IE2 |
| Brand: | Siemens |
| Shaft Diameter: | 19mm |
| AC Motor Type: | Induction |
| Series: | 1LE1 |
| Phase: | 3 |
| Number of Poles: | 4 |
| Power Rating: | 0.75 kW |
| Dimensions: | 332 x 150 x 159 mm |
| Supply Voltage: | 230 V, 400 V |
| Shaft Length: | 40mm |
| Mounting Type: | Foot |
| Length: | 332mm |
| Rotation: | Reversible |
| Depth: | 159mm |

