| Maximum Output Torque: | 2.6 Nm |
|---|---|
| Output Speed: | 1355 rpm @ 380 V |
| Brand: | ABB |
| Efficiency Class: | IE2 |
| AC Motor Type: | Induction |
| Series: | 3GAA |
| Phase: | 3 |
| Number of Poles: | 4 |
| Power Rating: | 0.37 kW |
| Supply Voltage: | 415 V ac |
| Mounting Type: | Flange Mount |
| Length: | 239.5mm |
| Rotation: | Reversible |
| Depth: | 160mm |

