| Frequency Rating: | 50Hz |
|---|---|
| Current Rating: | 4.7 A, 4.8 A, 8.2 A |
| Maximum Output Torque: | 7.2 Nm, 7.24 Nm |
| Output Speed: | 2902 rpm, 2903 rpm, 2911 rpm |
| Efficiency Class: | IE3 |
| Brand: | ABB |
| AC Motor Type: | Squirrel Cage Motor |
| Phase: | 3 |
| Number of Poles: | 2 |
| Power Rating: | 2.2 kW |
| Supply Voltage: | 230 V, 400 V, 415 V |
| Bearing Type: | Deep Groove |
| Mounting Type: | Flange Mount |

