| Width: | 77.5mm |
|---|---|
| Current Rating: | 2.5 A |
| DC Motor Type: | Brushed |
| Maximum Output Torque: | 11.5 Nm |
| Gearhead Type: | Planetary, Worm |
| Output Speed: | 22.4 rpm |
| Brand: | Mini Motor |
| Shaft Diameter: | 12mm |
| Core Construction: | Iron Core |
| Dimensions: | 139.5 x 77.5 x 55.5 mm |
| Power Rating: | 37 W |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Length: | 139.5mm |
| Depth: | 55.5mm |
Quick Details
Specifications
15Nm Max.
Secondary planetary gearbox

