| Width: | 27mm |
|---|---|
| Current Rating: | 75 mA |
| DC Motor Type: | Brushed |
| Maximum Output Torque: | 20 Ncm |
| Gearhead Type: | Spur |
| Output Speed: | 4 rpm |
| Brand: | Micromotors |
| Shaft Diameter: | 4mm |
| Core Construction: | Iron Core |
| Supply Voltage: | 6 V dc |
| Length: | 46mm |
| Width: | 27mm |
|---|---|
| Current Rating: | 75 mA |
| DC Motor Type: | Brushed |
| Maximum Output Torque: | 20 Ncm |
| Gearhead Type: | Spur |
| Output Speed: | 4 rpm |
| Brand: | Micromotors |
| Shaft Diameter: | 4mm |
| Core Construction: | Iron Core |
| Supply Voltage: | 6 V dc |
| Length: | 46mm |