| Width: | 64.1mm |
|---|---|
| DC Motor Type: | Brushless |
| Maximum Output Torque: | 1.2 Nm |
| Output Speed: | 104 rpm |
| Brand: | Crouzet |
| Shaft Diameter: | 8mm |
| Dimensions: | 91.8 x 64.1 x 114.5 mm |
| Power Rating: | 10 W |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Length: | 91.8mm |
| Depth: | 114.5mm |
Quick Details
Specifications
Geared motor combination using 24Vdc brushless motor
All metal gearbox with ball bearing on output

