| Width: | 62mm |
|---|---|
| DC Motor Type: | Brushless |
| Maximum Output Torque: | 30 Nm |
| Gearhead Type: | Planetary |
| Output Speed: | 7 rpm |
| Brand: | Crouzet |
| Shaft Diameter: | 14mm |
| Dimensions: | 123.9 x 62 x 57 mm |
| Power Rating: | 30 W |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Length: | 123.9mm |
| Depth: | 57mm |
Quick Details
Specifications
Brushless continuous-current motor reducers for 24 V dc power supply.
Built-in electronics for drive applications with speed regulation
Output in motor axis.
Ideal motor reducer for high-torque applications.
Possible to reverse rotation direction.

