| Width: | 81mm |
|---|---|
| DC Motor Type: | Brushless |
| Maximum Output Torque: | 4.5 Nm |
| Gearhead Type: | Planetary |
| Output Speed: | 120 rpm |
| Brand: | Crouzet |
| Shaft Diameter: | 19mm |
| Power Rating: | 80 W |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Length: | 203.9mm |
Quick Details
Specifications
2 Stage gearbox0 – 10V speed controlReversible Concentric output shaftIdeal for high reduction ratiosSuitable for high torque applications

