| Width: | 81 (Dia.)mm |
|---|---|
| DC Motor Type: | Brushless |
| Maximum Output Torque: | 5.2 Nm |
| Gearhead Type: | Planetary |
| Output Speed: | 121 rpm @ 24 V dc |
| Brand: | Crouzet |
| Shaft Diameter: | 19mm |
| Series: | 801897 TNI20 |
| Power Rating: | 80 W @ 24 V dc |
| Dimensions: | 81 (Dia.) x 252.9 mm |
| Gear Ratio: | 27 |
| Shaft Angle: | Straight |
| Depth: | 252.9mm |

