| Coil Voltage: | 24V dc |
|---|---|
| Isolation Coil To Contact: | 4kVrms |
| Length: | 6mm |
| Standards Met: | 857-304:GL, ANSI/ISA 12.12.01, EN 60664-1, EN 61140, EN 61810-1, UL 508 |
| Brand: | Wago |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Coil Power: | <300mW |
| Terminal Type: | Plug In |
| Height: | 94mm |
| Number of Poles: | 1 |
| Switching Current: | 10mA |
| Maximum Switching Power AC: | 1500 VA |
| Depth: | 81mm |
| Maximum Switching Voltage AC: | 250V |

