| Coil Voltage: | 230V |
|---|---|
| Length: | 29mm |
| Maximum Switching Power DC: | 150 W |
| Brand: | Omron |
| Series: | G2R-2 |
| Mounting Type: | Plug In |
| Coil Resistance: | 27.172 kΩ |
| Terminal Type: | Plug In |
| Contact Configuration: | DPDT |
| Height: | 41.7mm |
| Number of Poles: | 2 |
| Switching Current: | 5A |
| Maximum Switching Power AC: | 1.25 kVA |
| Depth: | 13mm |

