| Coil Voltage: | 5V dc |
|---|---|
| Length: | 20mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| Series: | PE |
| Mounting Type: | PCB Mount |
| Coil Resistance: | 125 Ω |
| Terminal Type: | Through Hole |
| Contact Configuration: | SPDT |
| Height: | 10mm |
| Switching Current: | 5A |
| Maximum Switching Power AC: | 1.25 kVA |
| Depth: | 10mm |
| Maximum Switching Voltage AC: | 400V ac |

