| Coil Voltage: | 24V dc |
|---|---|
| Isolation Coil To Contact: | 4kVrms |
| Standards Met: | UL 508, VDE |
| Length: | 5mm |
| Brand: | Wago |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Terminal Type: | Plug In |
| Height: | 28mm |
| Number of Poles: | 1 |
| Switching Current: | 6A |
| Maximum Switching Power AC: | 1500 VA |
| Depth: | 15mm |
| Maximum Switching Voltage AC: | 250V |

