| Coil Voltage: | 24V dc |
|---|---|
| Isolation Coil To Contact: | 2.5kV rms |
| Length: | 35.5mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| Series: | MT |
| Mounting Type: | Plug In |
| Coil Power: | 1.2W |
| Coil Resistance: | 475 Ω |
| Terminal Type: | Plug In |
| Contact Configuration: | DPDT |
| Height: | 57mm |
| Switching Current: | 10A |
| Maximum Switching Power AC: | 2.5 kVA |
| Depth: | 35.6mm |

