| Coil Voltage: | 24V dc |
|---|---|
| Isolation Coil To Contact: | 2kV ac |
| Length: | 21.5mm |
| Maximum Switching Power DC: | 240 W |
| Brand: | Omron |
| Series: | LY2N |
| Mounting Type: | Plug In |
| Coil Power: | 900mW |
| Coil Resistance: | 650 Ω |
| Terminal Type: | PCB Pin |
| Contact Configuration: | DPDT |
| Height: | 28mm |
| Switching Current: | 10A |
| Maximum Switching Power AC: | 1.1 kVA |
| Depth: | 36mm |
| Maximum Switching Voltage AC: | 250V |
| Maximum Switching Voltage DC: | 125V |

