| Operating Temperature Range: | -10 → +45 °C |
|---|---|
| Compatible Motor Type: | Brushless DC Motor |
| Width: | 27.94mm |
| Current Rating: | 10 A |
| Mounting Style: | Socket Mount |
| Brand: | Maxon |
| Dimensions: | 43.18 x 27.94 x 12.7 mm |
| Supply Voltage: | +5 V dc |
| Voltage Rating: | 6 → 50 V dc |
| Length: | 43.18mm |
| Depth: | 12.7mm |

