| Pump Type: | Diaphragm |
|---|---|
| Input Connection: | 1/2 in G |
| Maximum Flow Rate: | 53L/min |
| Brand: | Tecnomatic |
| Input Thread Standard or Connection Type: | G |
| Series: | TE53-PTW |
| Output Connection Size: | 1/2in |
| Body Material: | PP |
| Input Connection Size: | 1/2in |
| Output Thread Standard or Connection Type: | G |
| Drive Type: | Air |
| Output Connection: | 1/2 in G |
| Maximum Head: | 70m |

