| Width: | 26mm |
|---|---|
| Current Rating: | 2.76 A |
| DC Motor Type: | Brushed |
| Maximum Output Torque: | 0.91 mNm |
| Output Speed: | 9690 RPM, 10700 RPM |
| Brand: | Maxon |
| Shaft Diameter: | 3mm |
| Series: | DCX |
| Dimensions: | 26 Dia. x 92.2 mm |
| Power Rating: | 71.7 W |
| Supply Voltage: | 24 V |
| Length: | 92.2mm |

