| Current Rating: | 190 mA |
|---|---|
| DC Motor Type: | Brushed |
| Maximum Output Torque: | 0.784 mNm |
| Output Speed: | 13000 rpm |
| Brand: | Maxon |
| Shaft Diameter: | 1mm |
| Core Construction: | Ironless |
| Power Rating: | 0.75 W |
| Dimensions: | 10 (Dia.) x 17 mm |
| Supply Voltage: | 6 V dc |
| Length: | 17mm |

