| Width: | 25mm |
|---|---|
| Current Rating: | 1.45 A |
| DC Motor Type: | Brushed |
| Maximum Output Torque: | 30 mNm |
| Output Speed: | 10320 rpm |
| Brand: | Portescap |
| Shaft Diameter: | 3mm |
| Core Construction: | Ironless |
| Dimensions: | 25 (Dia.) x 61.5 mm |
| Power Rating: | 24 W |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Length: | 61.5mm |
Quick Details
Specifications
A series of DC brushed motors.
DC brushed motors
9 till 35 Vdc versions available
DC brushed motors
9 till 35 Vdc versions available

