| Current Rating: | 648 mA |
|---|---|
| DC Motor Type: | Brushless |
| Maximum Output Torque: | 7.5 mNm |
| Output Speed: | 5210 rpm |
| Brand: | Maxon |
| Shaft Diameter: | 2mm |
| Dimensions: | 20 (Dia.) x 21.4 mm |
| Power Rating: | 5 W |
| Supply Voltage: | 12 V |
| Length: | 21.4mm |
Quick Details
Specifications
Long service life
Highly efficient
Linear motor characteristics, excellent capacity control properties
No detent
Good heat dissipation, high overload capacity

