| Pump Type: | Centrifugal |
|---|---|
| Input Connection: | 3/4 in BSP |
| Maximum Flow Rate: | 18L/min |
| Brand: | Xylem Jabsco |
| Input Thread Standard or Connection Type: | BSP |
| Input Power: | 180W |
| Output Connection Size: | 3/4in |
| IP Rating: | IP54 |
| Body Material: | Bronze |
| Input Connection Size: | 3/4in |
| Output Thread Standard or Connection Type: | BSP |
| Drive Type: | Electric |
| Output Connection: | 3/4 in BSP |
| Supply Voltage: | 230 V |
| Maximum Working Pressure: | 1.7 bar |
| Maximum Head: | 15m |

