| Pump Type: | Diaphragm |
|---|---|
| Input Connection: | 1/2 in Hose Barb |
| Maximum Flow Rate: | 13L/min |
| Brand: | Xylem |
| Input Thread Standard or Connection Type: | Hose Barb |
| Input Power: | 120W |
| Series: | CW474 |
| Output Connection Size: | 1/2in |
| IP Rating: | IP55 |
| Body Material: | Glass Fibre Reinforced PP |
| Input Connection Size: | 1/2in |
| Output Thread Standard or Connection Type: | Hose Barb |
| Drive Type: | Electric |
| Output Connection: | 1/2 in Hose Barb |
| Supply Voltage: | 230 V ac |
| Maximum Working Pressure: | 3 bar |

