| Maximum Fluid Temperature: | +80°C |
|---|---|
| Input Connection: | 3/4 in Hose Barb |
| Maximum Flow Rate: | 31.8L/min |
| Brand: | Xylem LVM |
| Input Power: | 72W |
| Output Connection Size: | 19mm |
| Body Material: | Acetal |
| Input Connection Size: | 38mm |
| Coupling Type: | Direct |
| Supply Voltage: | 12 V dc |
| Maximum Working Pressure: | 1 bar |

