| Maximum Fluid Temperature: | +40°C |
|---|---|
| Input Connection: | 1-1/4 in Rp |
| Maximum Flow Rate: | 60L/min |
| Brand: | Xylem Lowara |
| Input Power: | 0.91kW |
| Output Connection Size: | 1in |
| IP Rating: | IP55 |
| Body Material: | Stainless Steel |
| Input Connection Size: | 1-1/4in |
| Coupling Type: | Direct |
| Supply Voltage: | 230 V |
| Maximum Working Pressure: | 8 bar |
| Maximum Head: | 40.2m |

