| Bearing Inside Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Static Load Rating: | 790N |
| Brand: | INA |
| Series: | KGHA |
| Housing Length: | 39mm |
| Housing Width: | 47mm |
| Dynamic Load Rating: | 1110N |
| For Bearing Type: | Closed |
| Housing Dimensions: | 39 x 47 x 48.5mm |
| Housing Height: | 48.5mm |
| Bearing Inside Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Static Load Rating: | 790N |
| Brand: | INA |
| Series: | KGHA |
| Housing Length: | 39mm |
| Housing Width: | 47mm |
| Dynamic Load Rating: | 1110N |
| For Bearing Type: | Closed |
| Housing Dimensions: | 39 x 47 x 48.5mm |
| Housing Height: | 48.5mm |