| Bearing Inside Diameter: | 50mm |
|---|---|
| Static Load Rating: | 6300N |
| Brand: | INA |
| Series: | KGB |
| Housing Length: | 100mm |
| Housing Width: | 135mm |
| Dynamic Load Rating: | 8700N |
| For Bearing Type: | Closed |
| Housing Dimensions: | 100 x 135 x 98mm |
| Housing Height: | 98mm |
| Bearing Inside Diameter: | 50mm |
|---|---|
| Static Load Rating: | 6300N |
| Brand: | INA |
| Series: | KGB |
| Housing Length: | 100mm |
| Housing Width: | 135mm |
| Dynamic Load Rating: | 8700N |
| For Bearing Type: | Closed |
| Housing Dimensions: | 100 x 135 x 98mm |
| Housing Height: | 98mm |