| Bearing Inside Diameter: | 16mm |
|---|---|
| Static Load Rating: | 530N |
| Brand: | INA |
| Series: | KGBA |
| Housing Length: | 36mm |
| Housing Width: | 50mm |
| Dynamic Load Rating: | 710N |
| For Bearing Type: | Closed |
| Housing Dimensions: | 36 x 50 x 41mm |
| Housing Height: | 41mm |
| Bearing Inside Diameter: | 16mm |
|---|---|
| Static Load Rating: | 530N |
| Brand: | INA |
| Series: | KGBA |
| Housing Length: | 36mm |
| Housing Width: | 50mm |
| Dynamic Load Rating: | 710N |
| For Bearing Type: | Closed |
| Housing Dimensions: | 36 x 50 x 41mm |
| Housing Height: | 41mm |