| Bearing Inside Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Static Load Rating: | 2310N |
| Brand: | INA |
| Series: | KGSN |
| Housing Length: | 42mm |
| Housing Width: | 45mm |
| Dynamic Load Rating: | 2200N |
| For Bearing Type: | Open |
| Housing Dimensions: | 42 x 45 x60mm |
| Housing Height: | 60mm |
| Bearing Inside Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Static Load Rating: | 2310N |
| Brand: | INA |
| Series: | KGSN |
| Housing Length: | 42mm |
| Housing Width: | 45mm |
| Dynamic Load Rating: | 2200N |
| For Bearing Type: | Open |
| Housing Dimensions: | 42 x 45 x60mm |
| Housing Height: | 60mm |