| Overall Width: | 165mm |
|---|---|
| Current Rating: | 32 A |
| Brand: | Schneider Electric |
| Series: | LC3D |
| Overall Length: | 124mm |
| Number of Poles: | 3P |
| Power Rating: | 30 kW |
| Additional Features: | Mechanical Interlock Included |
| Voltage Rating: | 230 V ac |
| Motor Starter Type: | Star Delta |
| Overall Depth: | 145mm |

