| Coil Voltage: | 12V dc |
|---|---|
| Isolation Coil To Contact: | 500V rms |
| Length: | 26.5mm |
| Brand: | Durakool |
| Mounting Type: | PCB Mount |
| Coil Power: | 1.5W |
| Coil Resistance: | 90 Ω |
| Terminal Type: | PCB Pin |
| Contact Configuration: | SPDT |
| Height: | 21.5mm |
| Number of Poles: | 1 |
| Depth: | 21.5mm |
| Maximum Switching Voltage DC: | 30V dc |

