| Field Bus Communication Type: | ModBus |
|---|---|
| Overall Width: | 207.1mm |
| Filter Included: | Yes |
| Current Rating: | 3.1 A |
| Ambient Temperature: | +50 +60 (Derating) °C, -10 +50 (No Derating) °C |
| Brand: | ABB |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | ACS480 |
| Phase: | 3 |
| Overall Length: | 73mm |
| For Use With: | Pump & Fans |
| Power Rating: | 1.1 kW |
| Supply Voltage: | 380 480 V |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Output Frequency: | 48 63Hz |
| Overall Depth: | 223mm |

