| Width: | 169mm |
|---|---|
| Current Range: | 55 → 75 A |
| Reset Method: | Rotary Knob |
| Brand: | Lovato |
| Terminal Type: | Screw |
| Series: | SM3R |
| Breaking Capacity: | 50 kA |
| For Use With: | Motor Protection |
| Number of Poles: | 3 |
| Dimensions: | 70 x 169 x 165 mm |
| Voltage Rating: | 400 V |
| Length: | 70mm |
| Depth: | 165mm |

