| Coil Voltage: | 24V dc |
|---|---|
| Length: | 5mm |
| Brand: | Wieland |
| Series: | flareMove |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Terminal Type: | Through Hole |
| Contact Configuration: | SPDT |
| Height: | 28mm |
| Switching Current: | 20mA |
| Depth: | 15mm |
Quick Details
Specifications
DIN rail mounting and only 6.2mm wide
Input voltages of 24Vdc up to 230V ac
Switching currents up to 2A
Plug-in jumpers to link common potentials
Status LED
Marking facility
20 Pole jumper comb available with continuous current up to 36A

