| Coil Voltage: | 12V dc |
|---|---|
| Length: | 28.2mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| Series: | KHA |
| Mounting Type: | Plug In |
| Coil Resistance: | 160 Ω |
| Terminal Type: | PCB Pin |
| Contact Configuration: | 4PDT |
| Height: | 34.9mm |
| Switching Current: | 5A |
| Depth: | 21.8mm |
| Coil Voltage: | 12V dc |
|---|---|
| Length: | 28.2mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| Series: | KHA |
| Mounting Type: | Plug In |
| Coil Resistance: | 160 Ω |
| Terminal Type: | PCB Pin |
| Contact Configuration: | 4PDT |
| Height: | 34.9mm |
| Switching Current: | 5A |
| Depth: | 21.8mm |