| Coil Voltage: | 24V dc |
|---|---|
| Length: | 75mm |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Series: | EMG REL |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Terminal Type: | Screw |
| Contact Configuration: | DPDT |
| Height: | 62.5mm |
| Maximum Switching Power AC: | 1.25 kVA |
| Depth: | 17.5mm |
| Coil Voltage: | 24V dc |
|---|---|
| Length: | 75mm |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Series: | EMG REL |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Terminal Type: | Screw |
| Contact Configuration: | DPDT |
| Height: | 62.5mm |
| Maximum Switching Power AC: | 1.25 kVA |
| Depth: | 17.5mm |