| Overall Width: | 121mm |
|---|---|
| Current Rating: | 16 A |
| Brand: | Dold |
| Minimum Operating Temperature: | 0°C |
| Maximum Operating Temperature: | +45°C |
| Control Voltage: | 10 → 42 V dc |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | UH9018 |
| Phase: | 3 |
| Overall Length: | 45mm |
| Power Rating: | 7.5 kW |
| Supply Voltage: | 400 V ac |
| Voltage Rating: | 400 V ac |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Overall Depth: | 107mm |

