| Overall Width: | 120.3mm |
|---|---|
| Current Rating: | 9 A |
| Brand: | Dold |
| Minimum Operating Temperature: | 0°C |
| Maximum Operating Temperature: | +60°C |
| Control Voltage: | 24 V dc |
| IP Rating: | IP20 (Terminal), IP40 (Housing) |
| Series: | UG9019 |
| Phase: | 3 |
| Overall Length: | 22.5mm |
| Power Rating: | 4 kW |
| Supply Voltage: | 200 → 480 V ac |
| Voltage Rating: | 480 V ac |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Overall Depth: | 105mm |

