| Winding Arrangement: | Bipolar |
|---|---|
| Current Rating: | 4 A |
| Resistance Per Phase: | 0.5Ω |
| Brand: | Sanyo Denki |
| Shaft Diameter: | 6.35mm |
| Frame Size: | 56 x 56mm |
| Shaft Length: | 19mm |
| Step Angle: | 1.8° |
| Holding Torque: | 1.65Nm |
| Depth: | 56mm |
| Winding Arrangement: | Bipolar |
|---|---|
| Current Rating: | 4 A |
| Resistance Per Phase: | 0.5Ω |
| Brand: | Sanyo Denki |
| Shaft Diameter: | 6.35mm |
| Frame Size: | 56 x 56mm |
| Shaft Length: | 19mm |
| Step Angle: | 1.8° |
| Holding Torque: | 1.65Nm |
| Depth: | 56mm |